Resultater fra Karate NM 2013

L?rdag 16. mars 2013 arrangerte Norges Kampsportforbund Karate Seksjonen i samarbeid med Mizuchi Karateklubb det 41. Norgesmesterskapet i karate. Hele 233 ut?vere fra 51 klubber deltok i mesterskapet som ble arrangert i B?rums Idrettspark. Kongepokalen gikk til Stian Bagroen fra Mizuchi Karateklubb i B?rum. Dette var hans sjette kongepokal.
RESULTATENE
KATA
Kata Jenter Ungdom
1.Synniva Eirin, Sveio KK
2.Ek Ronja, Mizuchi KK
3.Jeanet Katrin, Tresfjord KK
3.Eike Silje, Sentrum KK
Kata Jenter Kadett
1.Berge Silje Marie,Tiger KK
2.Osmundsen Pernille Svartveit, Sveio KK
3.Johansen Kaminda Gjerde, Tresfjord KK
3.Henriksen Tanja Emilie, Narvik KK
Kata Jenter Junior
1.Ahmadi Nilab, Kristiansand KK
2.Elmrani Nora, Marienlyst KK
3.Eidem Marie Amalie, Haugaland KK
3.Ahmadi Nilab, Kristiansand KK
Kata Damer Senior
1.Wanda Yuniar Ninda, Moss KK
2.Tran Hoeng Kim Theresa, Satori KK
3.Svendsen Viktoria Berven, Tresfjord KK
3.Berrospi Patricia, Sentrum KK
Kata Gutter Ungdom
1.Pettersen Sebastian, Marienlyst KK
2.Salas Adrian Frederico Lopez, Sarpsborg KK
3.Palislamovic Armin, Os KK
3.Ringstr?m Patrick, Sentrum KK – Sarpsborg
Kata Gutter Kadett
1.Fagerland Ruben Vinje, Sentrum KK
2.Tenmann Sebastian, Mizuchi KK
3.Johnsen Daniel Cho, Sentrum KK – Sarpsborg
3.Hansen Ole Christian, Sentrum KK – Sarpsborg
Kata Gutter Junior
1.Gjerde Jarl Kristian, Tresfjord KK
2.Eike Stian, Sentrum KK
3.Gr?nvold Halvor, Tiger KK
3.Knapper Joakim, Tiger KK
Kata Herrer Senior
1.Arne Wallann, Sakura KK
2.Christian H. Haagensen, Sakura KK
3.Azimi Fahim, Sakura KK
3.Medhus Paul Morten, Tresfjord KK
KUMITE
Beste ut?ver i kumite damer: Hege Haavaldsen, Mizuchi KK
Kumite Jenter Ungdom -43kg
1.Ek.Ronja, Mizuchi Karateklubb
2.Ahmadi Nilofar, Kristiansand Karate Club
3.Gjerde Jeanet Katrin, Tresfjord Karateklubb
3.Pedersen Emma Amalie, Sentrum Kampsport Klubb – Sarpsborg
Kumite Jenter Ungdom -49kg
1.Engsmyr Silje Adele, Sarpsborg Karateklubb
2.S?vik Synniva Eirin, Sveio Karateklubb
Kumite Jenter Ungdom +49kg
1.Haaland Tiril S, Os Kobudokan Karateklubb
2.Hussein Jine, Tyholmen Karateklubb
3.Svendsen Aina, Mizuchi Karateklubb
3.Eike Silje, Sentrum Karateklubb
Kumite Jenter Kadett -54kg
1.Ahmadi Nilam, Kristiansand Karate Club
2.Sj?vik Marie Salter?d, B?rum Kampsport Klubb
3.Osmundsen Emma Svartveit, Sveio Karateklubb
3.Johansen Kaminda Gjerde, Tresfjord Karateklubb
Kumite Jenter Kadett +54kg
1.Bakke Lilli, Haugaland Karateklubb
2.El-Adawy Frida, Tyholmen Karateklubb
3.Fennefoss Mathea Jonsg?rd, V?gsbygd Karate Klubb
3.Henriksen Tanja Emilie, Narvik Karateklubb
Kumite Jenter Junior -53kg
1.?rdal Rikke, V?gsbygd Karate Klubb
2.Nguyen Lisa, V?gsbygd Karate Klubb
Kumite Jenter Junior -59kg
1.Ahnen Embla Othilie von, Troll Karateklubb Bushido
2.Karadash Julie Kristin, Tresfjord Karateklubb
3.Int Veen.Sofia, Asker Karateklubb
3.Nj?ten Amanda, Os Kobudokan Karateklubb
Kumite Jenter Junior +59kg
1.Andersen Lotte ?rb?k, Stavanger Karateklubb
2.Dag Aysegul, V?gsbygd Karate Klubb
3.Sehjpal Pria, V?gsbygd Karate Klubb
3.Klepper Kassi Louise J?rnsdatter, Sentrum Kampsport Klubb – Sarpsborg
Kumite Damer Senior -55kg
1.Murray Yvonne, Mizuchi Karateklubb
2.Alstads?ther Bettina, Stavanger Karateklubb
3.Alic Ariana, V?gsbygd Karate Klubb
Kumite Damer Senior -61kg
1.Haavaldsen Hege, Mizuchi Karateklubb
2.Roll Maria Bruzell, Mizuchi Karateklubb
3.Andr?s Elena, Os Kobudokan Karateklubb
3.Sollie Miriam, Troll Karateklubb Bushido
Kumite Damer Senior -68kg
1.Brunstad Gitte Helene, Mizuchi Karateklubb
2.Pedersen Iselin Kvamme, B?rum Kampsport Klubb
Kumite Damer Senior +68kg
1.Vedvik Silje Marita Moen, Mizuchi Karateklubb
2.Bjelland Benedicte, Os Kobudokan Karateklubb
Kumite Gutter Ungdom -45kg
1.Palislamovic Armin, Os Kobudokan Karateklubb
2.Johansen.Petter, Troll Karateklubb Bushido
3.Ismailov Ramzan, Sveio Karateklubb
3.Jusic Edi, Sentrum Karateklubb
Kumite Gutter Ungdom -51kg
1.Salas Adrian Federico Lopez, Sarpsborg Karateklubb
2.Sj?vik Martin Salter?d, B?rum Kampsport Klubb
3.Malinverno Kenneth, Stavanger Karateklubb
3.Christoffersen Fredrik, Sentrum Kampsport Klubb – Sarpsborg
Kumite Gutter Ungdom +51kg
1.Mangseth Didrik, V?gsbygd Karate Klubb
2.Giske Kevin,Tresfjord Karateklubb
3.Lie-Flemmen Fredrik, Tiger Karateklubb
3.Syväoja Sacha N.A., Tresfjord Karateklubb
Kumite Gutter Kadett -52kg
1.B?e Martin, Tiger Karateklubb
2.?steby Sletner Sjur, Sarpsborg Karateklubb
Kumite Gutter Kadett -57kg
1.Johnsen Daniel Cho, Sentrum Kampsport Klubb – Sarpsborg
2.R?nning Kristiansen Henrik, Sentrum Kampsport Klubb – Sarpsborg
3.Tenmann Sebastian R., Mizuchi Karateklubb
3.Nguyen Thanh Binh, Troll Karateklubb Bushido
Kumite Gutter Kadett -63kg
1.Larsen Philip, Troll Karateklubb Bushido
2.Hansen Ole Christian, Sentrum Kampsport Klubb – Sarpsborg
3.Karstensen Haakon, Skedsmo Karateklubb
3.Sletten Simen, V?gsbygd Karate Klubb
Kumite Gutter Kadett -70kg
1.Fagerland Ruben Vinje, Sentrum Karateklubb
2.Egenes Jostein, Tyholmen Karateklubb
3.Jarnes Jakob, V?gsbygd Karate Klubb
Kumite Gutter Kadett +70kg
1.Hjerpaasen Morten, Asker Karateklubb
2.Music Esmir, Asker Karateklubb
Kumite Gutter Junior -55kg
1.Myreng Carl Gustav Drabl?s, Mizuchi Karateklubb
2.Erichsen Richard, Sakura Karate klubb
Kumite Gutter Junior -61kg
1.Hjerpaasen Balder, B?rum Kampsport Klubb
2.Pedersen Jonathan, Skedsmo Karateklubb
Kumite Gutter Junior -68kg
1.Palislamovic Aner, Os Kobudokan Karateklubb
2.Gr?nvold Halvor, Tiger Karateklubb
3.Knapper Joakim, Tiger Karateklubb
3.Bartnes Preben M?rner, B?rum Kampsport Klubb
Kumite Gutter Junior -76kg
1.Sejdijaj Edmund, Mizuchi Karateklubb
2.Tat Martin, V?gsbygd Karate Klubb
3.Hakanjin Arber, Asker Karateklubb
Kumite Gutter Junior +76kg
1.Kallhovd Gard, Troll Karateklubb Bushido
2.S?lid Philip Georg, Troll Karateklubb Bushido
3.Svendsen Karl Andre, Mizuchi Karateklubb
3.Lied Simon, Karateklubben S?r
Kumite Herrer Senior -67kg
1.Fjeldstad H?kon Alexander, Skedsmo Karateklubb
2.Thorsen Roald, Oslo Karateklubb
3.Oldebr?ten Stian, Nippon Karateklubb
3.Lund Lasse Rastad, Skedsmo Karateklubb
Kumite Herrer Senior -75kg
1.Bagroen Stian, Mizuchi Karateklubb
2.Johansen Joakim Foss, Troll Karateklubb Bushido
3.Slettevold ?smund, Os Kobudokan Karateklubb
3.Slettevold Erlend, Os Kobudokan Karateklubb
Kumite Herrer Senior -84kg
1.Amroun Mikael, Mizuchi Karateklubb
2.Hansen J?rn Ove, Mizuchi Karateklubb
3.Vandvik Eirik Aasberg, Stavanger Karateklubb
3.Reed-Larsen Henrik, Os Kobudokan Karateklubb
Kumite Herrer Senior +84kg
1.Amroun Arik Erlend, Mizuchi Karateklubb
2.Cronard Nicolas, Karateklubben Hiryukan
3.Suoranta Andreas L?voll, Stavanger Karateklubb
3.Dabed Cristobal, Oslo Karateklubb
FULLKONTAKT KUMITE
Beste ut?ver fullkontakt kumite: Vilde Larsen, Horten KK
Raskeste seier fullkontakt: William Abel, Bergen KK (40 sek)
Fullkontakt damer
1. Kaja Kapstad, L?renskog KK
2. Astrid Caroline Hansen Braut, Bryne KK
Fullkontakt herrerlettvekt
1. Thanh Duc Nguyen, Bergen karate og kampsportklubb
2. Geir Kristian Hope Kyllingstad
3. B?rd Even Kvamme, Bryne KK
Fullkontakt herrer mellomvekt
1. Rasmus Orstad Bryne KK
2. Oddgeir Horvei Bryne KK
3. Henning Dalavara Vads? KK
Fullkontakt herrer lett tungvekt
1. Alvaras Safikovas, Bryne KK
2. Ole Garborg ?strem, Bryne KK
3. Rune L?land, ?lg?rd Kk
3. Levgen Minchyk, Haugesund KK
Fullkontakt herrer tungvekt
1. Eivind N?rland, Gandsfjord KK
2. K?re L?land, ?lg?rd KK
3. Atle Lomeland, Bryne KK
Damer lettvekt
1. Beathe Hegerland, Haugesund KK
2. Isabel Berg, Fauske KK
Damer mellomvekt
1. Camilla Styve Gullaksen, Fyllingen KK
2. Venus Kardar, L?renskog KK
3. Sonja Thrana, V?gsbygd KK
3. Mona Kirken?r, L?renskog KK
Herrer mellomvekt
1. Steinar Nordn?s, Fyllingen KK
2. Henrik Heyer, Horten KK
3. ?ystein Falch, Fyllingen Kk
Herrer Letttungvekt
1. Marcin Cielsielski, L?renskog KK
2. Stian Jakobsen, Bergen KK
3. Johnny Krossli, Kvinesdal KK
3. Mathias Alexander Jahrn, F?rder KK
Junior jenter
1. Vilde Larsen, F?rder KK
2. Lone Waage, Bergen KK
3. Rikke Eriksen, Horten KK
3. Mithra Amrithalingam,
Yngre junior gutter
1. H?vard Borge, F?rder KK
2. William Abel, Bergen KK
3. Jesper Buvoll, F?rder KK
Junior gutter lettvekt
1. Robin Larsen, F?rder KK
2. Hans Kristian Havreberg, Haugesund KK
3. Sahand Kardar, L?renskog KK
3. Realf Ottesen, Lyngdal KK
Junior gutter mellomvekt
1. Jone Eide, Lyngdal KK
2. Kristian Ron?s, Haugesund KK
3. Halvor Larsen, Haugesund KK
SHOBU IPPON KUMITE
Beste ut?ver i kumite Shobu Ippon damer: Nora Elmrani, Marienlyst KK
Beste ut?ver i kumite Shobu Ippon herrer: Stian Oldebr?ten, Marienlyst KK
Kumite Jenter 13-15 ?r
1. Gjuka Vanesa,T?nsberg Shotokan KK
2. S?vik Synniva Eirin, Sveio KK
3. Eike Silje, Sentrum KK
4. Osmundsen Emma Svartveit, Sveio KK
Kumite Jenter 16-18 ?r
1. Elmrani Nora, Marienlyst KK
2. Kosmo Rakel Thuv, Tsunami Shotokan KK Holmlia
Kumite Damer Senior
1. Bjelland Benedicte, Os Kobudokan KK
2. Rasmussen Merethe, Marienlyst KK
3. Aarskog Lene, ?s KK
Kumite Gutter 13-15 ?r
1. Pettersen Sebastian, Marienlyst KK
2. Ismailov Ramzan, Sveio KK
3. Fagerland Ruben Vinjem, Sentrum KK
4. Jusic Edi, Sentrum KK
Kumite Gutter 16-18 ?r
1. Gj?sund Vegard, Os Kobudokan KK
2. Dyrnes Stian.Trondheim Shotokan KK
3. Eike Stian, Sentrum KK.
3. Valbekmo Christopher, Rana KK.
Kumite Herrer Senior
1. Oldenbr?ten Stian, Nippon KK.
2. Reed-Larsen Henrik, Os Kobudokan KK
3. Elmri Mohammed Mostafa, Marienlyst KK
4. Romunddal Ronny, Marienlyst KK

Mange bilder fra NM
http://www.facebook.com/media/set/?set=a.556869707667382.1073741836.109168752437482&type=3
Norges Kampsportforbund (NKF) er det tiende st?rste s?rforbundet under Norges idrettsforbund og olympiske og paralympiske komité (NIF). Forbundet er lokalisert p? Ullev?l stadion i Oslo. NKF organiserer over 20 kampidretter, hvorav karate, taekwondo, jujutsu, wushu og kendo er de fremste konkurranseidrettene.

Authors

Related posts

Top